fbpx

Gdy cesarz nie ma na sobie ubrania, nie wystarczy zamknąć oczu

Planujemy to zrobić agresywnie.

W ramach tego przedsięwzięcia – po raz pierwszy – dołączyliśmy lekarza do zespołu MedPage Today. Ivan Oransky, MD, dołączył do MedPage Today w lipcu jako wiceprezes, globalny dyrektor redakcji.

Ivan ma bogate doświadczenie jako dziennikarz, zahartowane wykształceniem lekarza.

Nic więc dziwnego, że będzie głównym architektem projektującym tę rozszerzoną społeczność.

Zanim dziennikarstwo drukowane stało się mediami cyfrowymi, reporterów szkolono, aby umieścili to wyrażenie "więcej w przyszłości" Lub tylko "jeszcze" na końcu każdego ujęcia (ekran lub strona wysłana do produkcji), aż do zakończenia historii.

MedPage Today to nieustająca historia.

W nadchodzących miesiącach zobaczysz zmiany na tych stronach – więcej głosów lekarzy, rozszerzone ankiety i nowe quizy, więcej relacji z biznesu medycznego i oczywiście więcej wiadomości.

Sprawdzaj nas i informuj nas, kiedy robimy to dobrze, a kiedy źle.

I spróbuj czasem Kelley’s Island.

Peggy Peck

Wiceprezes / redaktor naczelny

MedPage Today wystartowało 14 marca 2005 roku i od tego czasu mój byline pojawił się tutaj w kilku tysiącach artykułów i felietonów. To już ostatnia, bo w przyszłym miesiącu opuszczam MedPage.

Nie jest to moja ostatnia pozycja, ponieważ nadal będę raportować, pisać i redagować. Po prostu nie będę tego robić pod banerem MedPage Today, co jest naprawdę świetnym banerem. Przez lata, odkąd pojawiła się MedPage Today, przeżyliśmy niezliczone przygody, ale 2 lata temu ekipa przygotowała ten film z okazji 10-lecia i wciąż mnie to wywołuje. Mam nadzieję, że to też sprawi, że się uśmiechniesz.

Kilka lat temu MedPage Today opublikowało artykuł redakcyjny lekarza, który w pewnym sensie regularnie się na nim pisze. Artykuł był bardzo krytyczny wobec decyzji FDA o zatwierdzeniu leku, który według autora będzie miał wygórowaną cenę i oferował wątpliwą skuteczność. Okazało się jednak, że lekarz uzyskał złe informacje, więc jego krytyka była bezpodstawna. Ten błąd został wskazany przez farmaceutę, który próbował skontaktować się ze mną w celu korekty.

Firma skontaktowała się również z wyższym kierownictwem właściciela korporacji MedPage Today. Zawsze, gdy pojawiał się problem z witryną, kierownictwo wyższego szczebla kontaktowało się ze mną, ale tym razem nie mogli, ponieważ byłem w samolocie.

Kiedy wylądowałem i włączyłem telefon, zaatakowały mnie liczne brzęczenia i sygnały dźwiękowe wskazujące na serię e-maili, poczty głosowej i SMS-ów. Dowiedziałem się o problemie zanim dotarłem do końca hali i wkrótce mogłem współpracować z personelem MedPage Today, aby go naprawić.

Ale około 2 tygodnie później, kiedy byłem na spotkaniu firmowym w Filadelfii, nasz dyrektor generalny powiedział, że chce ze mną porozmawiać o tym konkretnym incydencie. Powiedział, że martwi się, że nie ma jasnego planu awaryjnego, który pozwoliłby sobie poradzić z takimi problemami, kiedy nie można mnie osiągnąć. Ujął to w ten sposób: "Co by się stało, gdyby samolot, którym leciałeś, rozbił się? Jak wtedy rozwiązanoby ten problem?"

Lubię myśleć, że gdyby samolot się rozbił, inne kwestie miałyby pierwszeństwo przed "naprawić" potrzebne w artykule MedPage Today, ale przedstawił swój punkt widzenia.

W rezultacie zainicjowaliśmy plan awaryjny i próbowaliśmy wzmocnić system sprawdzania bezawaryjnego, a także nadmiarowość przy podejmowaniu decyzji. Wynik netto? MedPage Dzisiaj trwa nawet wtedy, gdy kluczowa osoba, jakakolwiek kluczowa osoba – nie jest dostępna.

To wszystko po to, by powiedzieć Tobie – użytkownikowi MedPage Today – że bez Peggy Peck nadal będzie działać jak zwykle na Medpagetoday.com.

Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej Alex Azar powiedział coś ważnego na temat COVID-19 w jednym z niedzielnych porannych talk show.

"Bardzo ważne jest, abyśmy traktowali Amerykanów jak dorosłych i wyjaśniali im, że nie wiemy, dokąd to pójdzie, że będziemy widzieć więcej przypadków, że idealica ulotka będziemy świadkami dalszego rozprzestrzeniania się społeczności w Stanach Zjednoczonych, jak widzimy dookoła świata," powiedział w ABC "W tym tygodniu."

Mam nadzieję, że on i inni członkowie rządu posłuchali tej rady. Wszystkie prośby o spokój, by uniknąć paniki; wszystkie zapewnienia, że ​​urzędnicy mają problem w ręku (których Azar wcześniej rozdał mnóstwo); oraz pełne nadziei zapewnienia prezydenta Trumpa i innych, że ciepła pogoda wyeliminuje wirusa – nie pomagają.

Czytaliśmy o biegach na maskach oraz Purell i Clorox. Słyszałem historie o ludziach zaopatrujących się w konserwy, aby mogli schronić się na miejscu.

Nie chodzi o to, że ludzie nie słyszeli, że powinni zachować spokój, zajmować się swoimi sprawami jak zwykle, ale zwracać większą uwagę na mycie rąk. W grę wchodzą dwie rzeczy.

1. Spójrz, kto namawia. To urzędnicy rządowi, którzy mieli niewielką wiarygodność podczas kryzysu COVID-19.

2. Oświadczenia, że ​​wszystko jest pod kontrolą – idźcie obok ludzi, nie ma tu nic do oglądania – wciąż wybuchają im w twarz. Podarta już wiarygodność oficjalności całkowicie się rozpadła.

Oto krótkie podsumowanie tego, co usłyszeliśmy od prezydenta:

To tylko problem w Chinach, tylko w Chinach i na niektórych statkach wycieczkowych, które zabrały stamtąd pasażerów. Obserwujemy problemy poza Chinami; jest za wcześnie, aby podjąć działania, od prawie 2 tygodni nie mieliśmy żadnych nowych przypadków, a tylko jeden przypadek w ciągu 2 tygodni.

Potem nadszedł ostatni weekend, kiedy nagle pojawiło się ponad 20 nowych przypadków w USA i wyraźne dowody rozprzestrzeniania się społeczności. Być może w zeszłym tygodniu nadal można było wierzyć, że sytuacja jest pod kontrolą. Czy ktoś teraz w to wierzy?

Postępujmy więc zgodnie z radą sekretarza Azara. Traktuj Amerykanów jak dorosłych. Informuj ich o faktach i pozwól im samodzielnie zdecydować, jak bardzo powinni się martwić i jak się chronić. I tak będą.

Wyrażone tutaj opinie są wyłączną opinią autora i niekoniecznie odzwierciedlają opinie MedPage Today lub jej spółek-matek.

Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2020 r

Wiele naszych historii o republikańskich wysiłkach na rzecz zreformowania opieki zdrowotnej, a zwłaszcza Medicaid, odnosiło się do prognoz budżetowych GOP dla Medicaid jako "kawałki." Wiele komentarzy naszych użytkowników kwestionowało, czy jest to właściwe, ponieważ wydatki Medicaid będą nadal rosły.

Naszym zdaniem jest to właściwe i oto dlaczego.

Po pierwsze, zastanówmy się, dlaczego oczekuje się, że wydatki na ubezpieczenie Medicaid wynikające z ustawy o przystępnej cenie – podstawy redukcji o 800 miliardów dolarów przewidywanych wydatków do 2026 roku – wzrosną.

Czy to dlatego, że stany będą bardziej hojne w zakresie wymagań kwalifikacyjnych, co doprowadzi do większej liczby osób korzystających z Medicaid? Nie.

Czy to dlatego, że Medicaid z roku na rok jest coraz hojniejszy w zakresie usług świadczonych na rzecz zarejestrowanych? Nie.

Czy to dlatego, że oczekuje się wzrostu kosztów administracyjnych na osobę zapisującą się? Nie.

Czy to dlatego, że koszty opieki zdrowotnej generalnie rosną, tak że przeciętny koszyk usług kosztuje każdego roku więcej – dla wszystkich, w tym osób zarejestrowanych w Medicaid? TAK.

W tym kraju opieka zdrowotna z roku na rok jest droższa. Te same usługi kosztują więcej. Tak więc, nawet jeśli liczba zapisanych do Medicaid nie ulegnie zmianie, co roku należy przeznaczyć więcej pieniędzy na Medicaid, aby zapewnić ten sam poziom usług. To, wraz z ogólnym wzrostem populacji, jest powodem, dla którego przewiduje się, że wydatki Medicaid w ramach ACA będą rosły. Ma to na celu utrzymanie tych samych usług dla zarejestrowanych.

Co się stanie, jeśli na Medicaid zostanie przeznaczone 800 miliardów dolarów mniej? Zarejestrowani otrzymają mniej usług.

A to, moi przyjaciele, jest rana.

W 1998 r. Popełniono wielkie oszustwo na rodzicach i dzieciach na całym świecie, kiedy w znanym czasopiśmie medycznym opublikowano artykuł, w którym sugerowano, że szczepienie szczepionką przeciw odrze, śwince i różyczce zwiększa ryzyko autyzmu.

Szkody spowodowane tym oszustwem wzrosły wykładniczo w ciągu ostatnich 12 lat i nie widać końca.

Nie widać końca, mimo że autor oszustwa, Andrew Wakefield, został pozbawiony licencji medycznej.

Nie widać końca, mimo że zeszłej wiosny czasopismo The Lancet, które opublikowało oszustwo, formalnie i publicznie wycofało artykuł i odrzucił jego wnioski.

A teraz wydaje się, że końca nie widać, pomimo opublikowania szczegółowego raportu na temat dokładnego zakresu oszustwa, dostarczającego dowodów, że Wakefield zmienił "liczne fakty dotyczące historii chorób pacjentów na poparcie jego twierdzenia o zidentyfikowaniu nowego zespołu."

Nadszedł czas, aby odpowiedzialni dziennikarze działali odpowiedzialnie.

Nie ukrywam swojego uprzedzenia. Powiem to teraz: wierzę w szczepionki – MMR, DPT, DaPT, polio, ospa wietrzna, HPV, rotawirus.

Co więcej, nie wierzę teraz, ani nigdy nie wierzyłem w oszustwo związane z autyzmem MMR, którego początkowo dokonał Andrew Wakefield, ale zostało podsycone przez nieodpowiedzialnych dziennikarzy na całym świecie.

Mówię nieodpowiedzialnie, ponieważ nawet w obliczu faktów organizacje takie jak CNN nadal dawały Wakefieldowi szacunek pod pozorem wyważonego raportowania.

Czas wstać i powiedzieć: Dość!

Gdy cesarz nie ma na sobie ubrania, nie wystarczy zamknąć oczu.

Powiem jasno: nie winię oszukanych rodziców dzieci z autyzmem. Szanuję i podziwiam ich oddanie dla swoich dzieci i rozumiem ich frustrację z powodu braku odpowiedzi ze strony środowiska medycznego.

Winię dziennikarzy, którzy uważają, że wyważone reportaże oznaczają oddanie głosu szarlatanom i znachorom. Dziennikarze, którzy lżą szaleńców.

Oszustwa i pseudonauka nie mogą ani zapobiec autyzmowi, ani go wyleczyć, a w rzeczywistości po prostu wysyłają rodziców, rodzinę i dzieci do króliczej nory.

Myślę, że bardzo mocno podchodzę do kwestii szczepionek, ponieważ jako dziecko miałam różyczkę, ospę wietrzną i krztusiec – chorobę koszmarną – a jako nastolatek miałam odrę.

Jestem wdzięczny każdego dnia, że ​​były szczepionki, które uchroniły moje dzieci przed tymi plagami z dzieciństwa.

Ale mam też inny powód. W 1993 roku miałem zaszczyt przeprowadzić wywiad z Frederickiem Chapmanem Robbinsem – jednym z trzech naukowców, którzy w 1954 roku otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. "za odkrycie zdolności wirusów poliomyelitis do wzrostu w kulturach różnych typów tkanek." To ich praca doprowadziła do odkrycia szczepionki przeciwko polio.