fbpx

Elbette, tüm formatlarda yedek oynatıcılar geliştiriyoruz

“Tekniğimi de değiştirmeye çalıştım. Orta dereceli bir topa vuran oyuncu olarak, her zaman önden baskı yapıyordum (ön ayak tetiği) ve sonra topa doğru gidiyorum, yaşlılar ve koçlarla konuşurken, arkaya ve karşıya geçtim. Uzunluğundan dik bir sıçrama yaratacak olan Curtly Ambrose (97-deplasman serisi) ile yüzleşmek zorunda kaldım. Yaklaşımdaki bu büyük değişiklik vuruşumu etkiledi ve umarım Rohit bunu yapmamalı, “dedi Laxman eski Hindistan stumperına.

“Doğal oyununuzu çok fazla değiştirirseniz, zihniniz dağınık hale geldikçe ve ritminizi kaybetme eğiliminde olduğunuz için sonuçları alamazsınız. Açtığımda akışımın etkilendiğini kabul edebilirim. Rohit ritim temelli bir oyuncu ve Dokunuşu etkilenirse, o zaman zor olacak. “Hyderabadi stilisti itirafında samimiydi.

Bununla birlikte, Laxman temel bir disiplinin olduğunu, daha çok bir açıcının sahip olması gereken zihniyette olduğunu ve Rohit’in çapındaki bir oyuncunun bunca yıllık uluslararası deneyimden sonra bunu özümseyebileceğinden emin.

“Zihniyette ufak bir değişiklik var ama teknik aynı kalmalı. Evet, başlangıçta, kökün dışındaki toplar için balık tutmamalısın, vücuttan çok fazla uzaklaşmamalısın, fedaileri bırakma gibi bazı temeller var. “Çok önemli olan bu zihinsel disiplin. Bu disiplin de gerekli olan ODI, beyaz kookaburra sallandığında da” dedi Laxman.

Laxman için, vuruşun açılmasının kendine göre avantajları vardır ve birincil, maç ilerledikçe karakterini büyük ölçüde değiştiren alt kıta sahalarıdır.

“Onun yararına olacak başka bir şey, Hindistan koşullarında ilk kez açılıştır. Bu nedenle, wicket taze ve eşit tempolu ve iyi oynadığında açmak iyi bir şeydir. Zaman geçtikçe vuruş yapmak zor olabilir. pürüzlü, aşındırıcı yüzeylerde, ters dönüş oynamak zor olabilir veya top dönerken ”diye gözlemledi.

Laxman, seçim komitesinin Rohit’in her üç Test maçında da açılacağını açıkça belirtmesinden memnun.

“Üç Test alacak ve bir seçim komitesi bir oyuncuya bu kadar çok güveniyor ve üç maçta açılacağını garanti ediyor.” Laxman, Proteas saldırısının Kagiso Rabada’yı kurtarmasının, hücumlarında çok fazla kalite ve nüfuza sahip olmadığını ve önden https://goldbets.top/rulet/ vuruş yapmanın ona büyük vuruşlar yapması için zaman vereceğini söyledi.

Son altı veya yedi Test maçında, ortalama 50’ydi, ancak muhtemelen bir başlangıç-bitiş kariyeri nedeniyle ritim almadı. Ama iyi ki şimdi üç Test maçı alacak.

“SA atağı bu pistlerdeki deneyim açısından zayıf ve benim için sadece Rabada bir wicket-ele geçirme seçeneği. Bowlingde penetrasyon yok ve eğer set alırsa, o da çift yüz atabilir. Büyük şansı daha fazla olacak. 6 numaralı vuruştan daha skorer. “

Hindistan’ın beyaz top kaptan yardımcısı için açıcı olmak, yedek kulübesini ısıtmaktan çok daha iyidir, harika vuruş hissi.

“Rohit Test kriket oynamak istiyor ve Ajinkya (Rahane) ve (Hanuma) Vihari ile No’nun beş ve altı Rohit’iyle birlikte, iyi yapma şansının bir açıcı olduğunu biliyor.

Bunu olumlu karşılamalı. Kaybedecek hiçbir şeyi yok. Onun gibi bir sınıf oyuncusu için yedek kulübede oturmaktan daha iyidir. O XI oyununda olmalı, “diye bitirdi.

Rishabh Pantnbsp dosya görüntüsü | nbspPhoto Kredisi: nbspAP Hindistan’ın baş seçmeni MSK Prasad, Pant ilk seçenek olarak kalsa da, yedek oyuncuları wicketkeeping pozisyonu için eğitmeye başladıklarını söyledi. Prasad, KS Bharath, Sanju Samson ve Ishan Kishan’ı yedekleme seçenekleri olarak seçti Rishabh Pant son altı T20I maçında sadece 77 tur attı

Rishabh Pant’in Çarşamba günü Mohali’de Güney Afrika’ya karşı ikinci T20I maçında karşılaştığı dördüncü toptan kısa ince bacakta yakalandığı başka bir kasvetli performansla takımını hayal kırıklığına uğratmasından sadece iki gün sonra, Hintli başkan MSK Prasad, dedi. Pant birinci seçenek olmaya devam edecek olsa da yedek oyuncuları wicketkeeping pozisyonu için eğitmeye başladıklarını. 

MS Dhoni’nin farklı formatlardaki yerini alması için Pant’i büyük ölçüde destekleyen Prasad, yedekleme seçenekleri olarak KS Bharath, Sanju Samson ve Ishan Kishan’ı seçti. 

Pant’ün iş yükü ve yedekleme seçenekleri hakkında konuşmak

, Prasad, “Rishabh’ın iş yükünü izliyoruz. Elbette, tüm formatlarda yedek oyuncuları yetiştiriyoruz. Genç KS Bharath, Hindistan A için daha uzun formatta iyi gidiyor. Ayrıca Ishan Kishan ve Sanju Samson da yapıyor. Hindistan ‘A’ ve yerli kriket için daha kısa formatlarda. “

Bununla birlikte, Prasad, seçim komitesinin, sınırlı sayıda krikette dalmış olmasına rağmen, Pant’in yeteneğine tam bir inancı olduğunu ekledi. 

“Dünya Kupası’ndan sonra Rishabh’ın ilerlemesi üzerinde yoğunlaştığımızı zaten söylemiştim. Sahip olduğu muazzam yeteneği göz önünde bulundurarak ona karşı sabırlı olmamız gerekiyor ”dedi.

Hayranlar, yarasayla ‘bir başka’ Rishabh Pant başarısızlığından sonra MS Dhoni’nin dönüşünü istiyor

Vikram Rathour, “korkusuz” Rishabh Pant’in dikkatsiz olmayı göze alamayacağını düşünüyor; Rohit Sharma, Test açıcı olarak

Sadece 20.40’lık bir T20I ortalaması Pant’in yeteneğini haklı çıkarmaz. Pant, iki buçuk yıl önceki uluslararası ilk çıkışından bu yana, düşünce kuruluşunun inancını haklı çıkarmak için çok az şey yaptı. Üç maçlık T20I serisinin Batı Hint Adaları’na karşı oynadığı son beraberlikteki 65’inden önce Pant, 3, 1 (Avustralya’ya karşı), 0 ve 4 (Batı Hint Adaları’na karşı) skorları başardı. Ve benzer bir hikaye Çarşamba günü ikinci T20I’de de Güney Afrika’ya karşı ortaya çıktı. 

Pant, Shreyas Iyer’ın önünde 4 numarada kırışıklığa geldi ve Hindistan, 50 teslimattan 56 koşu gerektiren. Kaptan Virat Kohli yargılamalara hükmediyordu ve 22. T20I yarım yüzyılını yükseltmek için yolundaydı. Bu nedenle Pant’ün tek sorumluluğu Kohli’ye ikinci keman oynamaktı. Ancak sadece dört teslimatla karşı karşıya kaldıktan sonra Pant bir kez daha küçük gemisini fırlattı. Bjorn Fortuin’den gelen yavaş bir teslimat karşısında Pant takıldı ve kısa ince bacakta doğrudan Tabraiz Shamsi’nin ellerine düşen ön kenarı ile topa vurdu.

Daha önce, Güney Afrika serisinin başlangıcından önce, antrenör Ravi Shastri, zor durumlarda “kızarık vuruş seçimi” nedeniyle Pant’i azarlamıştı. Shastri, Batı Hint Adaları turu sırasında yaptığı benzer bir hataya dikkat çekerek, yayıncılara “İzin vereceğiz ama bazen, Trinidad’daki ilk top atışı gibi, bir şut gördüğünüzde, eğer bunu tekrarlarsa,” demişti. sonra ona söylenecek. Parmak eklemlerinde, yetenekli veya yeteneksiz bir rap olacak. “

Hindistan, Pazar günü Bengaluru’daki M Chinnaswamy Stadyumu’nda Güney Afrika’ya karşı üçüncü ve son T20I’yi oynayacak. 

Rishabh Pantnbsp dosya görüntüsü | nbspPhoto Kredisi: nbspAP Eski Hintli kriket oyuncusu Ajit Agarkar, Rishabh Pant’in genç omuzlarına gereksiz baskı uygulandığını belirtti Ayrıca gençlere yönelik devam eden eleştirilerin biraz fazla sert olduğunu düşünüyor. Pant, beş tek haneli skor içeren son altı vuruşta yalnızca 77 koşu yaptı.

Gelgite karşı çıkan eski Hintli kriket oyuncusu Ajit Agarkar, Rishabh Pant’in genç omuzlarına gereksiz baskı uygulandığını ve gençlere yönelik devam eden eleştirilerin biraz fazla sert olduğunu düşünüyor. Pant şu anda son altı vuruşta beş tek haneli sayı içeren 77 koşuyu yönettiği daldırma T20I formuyla eleştiriliyor. 

Agarkar, evinden uzakta iki Test asırlık puan alan Pant’e yöneltilen eleştiriler karşısında şok oldu. “Hindistan’dan uzakta iki Test yüzdesi olan ve etkili vuruşlar oynayabilen bir adam hakkında bu kadar çok konuşma yapıldığına inanamıyorum. T20 bazen başınızı belaya sokabilir çünkü şut atmak zorundasınız ve top vurulacaktı, eski kriket oyuncusu ESPNCricinfo ile yaptığı röportajda, sadece infaz muhtemelen istediği şey değildi “dedi. 

Agarkar ayrıca yönetimin Pant’ün T20I vuruş dizisinde 4 numara mı yoksa 5 numara mı vurması gerektiğine karar vermesi gerektiğini düşünüyor. Formda Shreyas Iyer’ın 4 numaraya getirilebileceği ve Pant’ün daha sonra üzerindeki baskıyı kaldırabilecek emirden aşağı çekilebileceği görüşünde. 

“Ayrıca ondan neye ihtiyacın olduğuna da karar vermelisin. Onun vuruş sırası boyunca vuran 4 numaralı bir vurucu olmasını mı istiyorsun yoksa onun bu etkileyici oyuncu olmasını istiyorsun ve bu tür ihraçlara hazır mısın? Ama bir de var. Belki iyi bir form sergileyen Shreyas Iyer 4 numaraya gelebilir ve Pant sırayı bırakıp özgürce oynaması istenebilir. Hindistan onun baskısını alabilir. Gereksiz bazı baskılar var. uluslararası kariyeri çok genç olan ve Hindistan için oyun kazanma potansiyeline sahip bir adama. “dedi. 

‘O MS Dhoni değil’, Aakash Chopra, Rishabh Pant için emir düşürmeyi öneriyor

Hindistan, Rishabh Pant için farklı formatlarda yedekleme yapıyor: MSK Prasad

Daha önce, Güney Afrika’ya karşı T20I serisinin başlangıcından önce, baş antrenör Ravi Shastri, kritik durumlarda aceleyle atış seçimleri nedeniyle Pant’i azarladı. Yeni atanan vuruş antrenörü Vikram Rathour, gençlerin dikkatsiz ve korkusuz olmak arasında ayrım yapması gerektiğini hissetti. 

Üçüncü T20I’de Batı Hint Adaları’na karşı yenilmez 65’i dışında Pant, 3, 1 (Avustralya’ya karşı), 0, 4 (Batı Hint Adaları’na karşı) ve 4 (2. T20I’de Proteas’a karşı) skorlarını başardı. 

Hindistan’ın son T20I oyunundaki kasvetli gösterisinin ardından, Hindistanlı baş seçici MSK Prasad, yedek personellerin iş yükü baskısını Pant’den uzaklaştırmak için eğitildiğini söyledi. Ancak, Pant’ün takım için birincil seçenek olarak kalacağını da ekledi. 

Rohit Sharmanbsp için harika bir fırsat açmayı test edin | nbspPhoto Kredi: nbspPTI Rohit Sharma, Güney Afrika’ya karşı Hindistan için Testler’deki ilk çıkışını yapmaya hazırlanıyor Gautam Gambhir, Hitman’ın Test ekibindeki yerini sağlamlaştırması için büyük bir fırsat olarak görüyor Gambhir ayrıca, kırmızı top krikette Rohit ve ondan büyük şeyler bekleyenleri uyardı.

Güney Afrika’ya karşı test uygulamasında iki toplu bir ördek, bir kez daha Rohit Sharma’nın Test kriketinde bir açıcı olarak yeteneğiyle ilgili bazı sorular ortaya attı.